Chemický peeling je povrchovo pôsobiaca revitalizačná metóda hojne využívaná ako súčasť wellness procedúr, pomocou ktorej sa odstráni vrchná vrstva pokožky. Na povrch kože sa nanášajú ovocné kyseliny a tie odstránia odumreté bunky. Výsledkom je zlepšenie stavu akné a mastnej pokožky, prichádza k regenerácii pleti, spevneniu pokožky, vyhladeniu jaziev, stiahnutiu a redukcii pórov, k lepšej hydratácii, blednutiu pigmentových škvŕn a vyhladeniu jemných povrchových vrások.
Chemický peeling má blahodarný účinok aj na tvorbu kolagénu. Pred chemickým peelingom sa aplikuje špeciálny krém po dobu 14 dní, ktorý napomáha pleti pripraviť sa na samotný zákrok. Samotný zákrok je potrebné absolvovať 3 až 10-krát podľa typu a stavu pleti.
Počas jedného kalendárneho roka je možné celú kúru uskutočniť maximálne 2-krát. Je možné ho kombinovať s ošetrením intenzívnym pulzným svetlom. Podľa hĺbky prieniku chemických látok a uvoľnenia jednotlivých vrstiev kože možno chemický peeling rozdeliť na povrchový, stredne hlboký a hlboký peeling.
Hlboký peeling sa môže kombinovať s laserovým ošetrením, depiláciou, aplikáciou botulotoxínu a chirurgickými zákrokmi. Zákrok nie je možné vykonať ak má klient aktívny herpes simplex, v mieste peelingu vírusovú bradavicu, užíva niektoré lieky, má v anamnéze tvorbu hypertrofických jaziev a v tehotenstve.
V období, počas ktorého sa vykonáva chemický peeling je nevyhnutné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a opaľovaniu sa v soláriu, aby nevznikli pigmentové fľaky. Preto sa odporúča v jesennom a zimnom období, kedy je slnko miernejšie. Po aplikácii môžete niekoľko dní pociťovať začervenanie a mierne štípanie. Preto je dobré si naplánovať chemický peeling tak, aby ste si mohli dopriať dva-tri dni na regeneráciu doma.
Pôsobením peelingu zostáva pokožka prekrvená, hebká, na pohľad zdravšia, žiarivejšia a vypnutejšia. Ošetruje sa ním najmä tvár a dekolt, chrbát, stehná, predlaktia a chrbty rúk.